Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Çocuk Diş

 

Çocuk Diş hekimliği, çocuğun doğumdan başlayarak süt dişlerinin tamamının değiştiği 13-14’lü yaşlara kadar uzanan süreçte, süt ve kalıcı dişlerinin korunması ve tedavisi ile ilgilenmektedir.   – Ankara Diş Hastanesi

 

zirkonyum diş

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

  • Sağlıklı dişlerin temeli bebeklik döneminde atılmaya başlar. 6-8 aylarda alt üst kesici dişler sürmeye başlar. Müteakiben altışar aylık dönemlerle bir grup dişin sürmesi ile üst dişlerin sürmesi 2.5-3 yaşında tamamlanır. Süt dişleri, 6-8 yaşına gelindiğinde, ilk olarak alt ve üst kesici dişler sallanır ve düşmesi ile yerlerini sürekli dişlere bırakır. Süt dişlerin hepsinin düşüp sürekli dişlerin çıkması yaklaşık olarak 12 yaşına kadar devam eder.
  • Süt dişler zaman içerisinde, altından gelen sürekli dişe yer hazırlar. Bu sebeple çürük nedeni ile süresinden önce çekilen süt dişleri, ilerleyen zaman içinde dişlerde çapraşıklık, yani ortodontik sorun oluşmasına sebep olabilir.
  • Ortodonti; genel olarak çene ve dişlerdeki istenmeyen çapraşıklık, aralık veya bozuklukların tedavisi ile ilgilenir. Ortodontik sorunların bir kısmı, çok erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Özellikle, ailesi içinde dişlerinde bozukluk olan kişilerin aynı tip problem ile karşılaşma ihtimalleri daha fazladır.
  • Yalancı emzik ve biberonun uzun süre kullanılması, büyük bademcik, parmak emme ve/veya geniz eti nedeniyle burundan soluk alamama gibi nedenlere bağlı olarak ortodontik bozukluklar oluşabilir. Erken teşhis, sorunun daha kolay ve daha iyi sonuçlanmasına yardımcı olur.
  • Diş ve diş eti sağlığı; çok küçük yaşlarda başlayan düzenli bir bakım, koruyucu florur uygulamaları, düzenli kontroller ve erken teşhis ile sağlanabilmektedir.

 

 

Süt Dişleri Nasıl Olsa Düşecek Demeyin!

Annenin beslenme tarzı, çocuğun dişlerinin sağlıklı olması için önemli bir faktördür. 2-4 yaş arası çocuklarda üst kesici dişlerin yıkımı ile görülebilen biberon çürüğü; anne ve babalarının dikkat etmesi gereken önemli bir meseledir. Süt dişleri nasılsa düşecek, yerine yine diş çıkacak! düşüncesi çocuğunuzun ilerideki yaşlarda diş sorunları yaşamasına sebep olur. Süt dişleri kalıcı dişlere göre, daha çok organik madde içerdiğinden, daha kolay ve çabuk çürürler. Çocukların hem zeka hem de vücut gelişiminde önemli bir etken olan şeker tüketimini, tümüyle engellemek olanaksızdır. Fakat, zararlı etkileri en aza indirmek için yemek arası tüketiminin engellenmesi, tüketildikten hemen sonra diş fırçalaması gerekmektedir. Eğer süt dişleri zamanından önce çekilirse, daimi dişe yer kalmaz ve çarpışıklıklar meydana gelir. – Ankara Diş Hastanesi

 

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE