Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

 

Diş Beyazlatma

 

Diş Beyazlatma işlemi; Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.   – Ankara Diş Hastanesi
zirkonyum diş

Sararmış Dişlerle, Bırakın Gülmeyi Konuşmak Bile İstemeyiz!

  • Bir diş hekimi kontrolünde diş beyazlatma işlemi yapılabilir. Üzerinde durulması gereken nokta, bu işlemin hekim kontrolünde ve yönlendirmeleri doğrultusunda yapılmasıdır.
  • Ağızda çürük diş ve bu uygulamaya karşı hassasiyet olup olmadığı tespit edilmeden beyazlatma başlatılmamalıdır.
  • Diş Beyazlatma işleminin başarılı olabilmesi için, ilk önce diş hekimi tarafından hastanın diş taşı temizliğinin yapılması gerekmektedir.
  • Hastanın ağzı içinde protez, estetik dolgu vb. tedavileri varsa, yapılan beyazlatma işlemi bu dişler üzerinde başarılı olmaz ve aynı renk tonunu yakalamak için beyazlatma sonrasında protez veya dolgu uygulamasının tekrarlanması gerekir.
  • Rahatça konuşmak ve gülmek için beyaz dişlere sahip olmak gerekir. Bu yüzden dişlerin devamlı olarak fırçalanması gerekir. Çay, kahve, Sigara, kola dişlerin sararmasına sebep olan önemli faktörlerdir ve dişlerin beyaz kalması için bunlardan uzak durulması gerekmektedir.

 

 

Zararı Olur mu?

Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma işlemler, dişlerin sağlığına zarar vermemektedir. Günümüz koşullarında diş beyazlatma için değişik yöntemler bulunmaktadır. Bizim tavsiyemiz dişlerinize zararı olmayacak şekilde beyazlatma yaptırmanızdır. Dişhekimliğinde dişler 4 farklı renk grubunda toplanır. Beyaz, sarı, gri ve kahverengi. Eğer dişleriniz ana rengi bakımından sarı dişler grubundaysa, renk skalasındaki sarı diş renginin tonlarında iki üst seviyeye kadar açılabilir. – Ankara Diş Hastanesi

 

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE