Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ankara diş merkezi

Diş Çekimi Sonrası Neler Olur , Neler Yapılmalıdır ?

  Tedavi edilemeyecek durumdaki dişlerin çekilmesi gerekebilir. Diş çekiminden sonra ağızda bir yara oluşur. Çekimi takiben bu yara bölgesinde hafif bir ağrı ve acı normal kabul edilmektedir. Bu ağrı uyuşukluk azaldıkça artar ve birkaç gün sürebilir. Genellikle bu ağrı, ağrı kesici ilaçlar ile geçer veya hastayı rahatsız etmeyecek kadar azalır. Bu nedenle diş çekiminden sonra uyuşukluk geçmeden bir ağrı kesici alınması tavsiye edilmektedir. Ancak kanamayı arttırıcı etkisi olduğu için aspirin ve türevi ilaçlar alınmamalıdır.

  * Ortalama 3 saat sonra, uyuşukluk hissi geçmektedir.( Kişisel ve yapısal özelliklere, ilaç tipine göre arasıra 1 , bazen de 4 – 5 saat sürebilir.)
  * Diş Çekimi yerine konan pamuk tampon, 15 dakika dişler sıkılarak bastırılmalıdır, çekim yarasının ilk anlardaki kanaması bu tamponlama ile durdurulmaktadır.
  * Pamuk tamponun sık sık değiştirilmesi pıhtılaşmayı geciktireceğinden tavsiye edilmemektedir.
  * Tampon atıldıktan sonra ( kişiye ve yara yerine göre ) pıhtılaşma başlayana kadar sızıntı şeklinde bir kanama olur.
  * Uyuşukluk geçtikten sonra hafif bir ağrı olabilir. Bu durumda( Aspirin dışında ! ) ağrı kesici bir ilaç kullanılabilir.

Author Info

AnkaraDis

No Comments

Post a Comment