İmplantlar üzerine yapılan protezler, hem gerçek dişlerin yerini alırlar, hemde doğal yapıyı oluştururlar. Sağlıklı dişlere dokunulmayarak eksik dişlerin tamamlanması sağlanır. – Ankara Diş Hastanesi
ankara implant diş

DENTAL İMPLANT TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

En önemli faydalarından biri hastaya protez çıkarma korkusu yaşatmadan konuşabilmek ve yemek yiyebilmek fonksiyonunu vermesidir. Hasta bu sayede özgüven kazanarak daha mutlu bir sosyal hayata kavuşur. Her istediğini yiyebilmesi sonucu hasta normal olarak beslenebilir. Daha iyi bir doğal görünüm elde edilir. Zamanında yapılan implant sayesinde diş çekiminden sonra başlayan kemik erimesinin durması yine implantın avantajlarından biridir.

TÜM DİŞLERİNİ KAYBETMİŞ HASTALARDA SAĞLADIĞI FAYDALAR

Özellikle alt çenedeki tüm dişlerini kaybetmiş ve total protez (TAM DAMAK) kullanmak zorunda olan hastalar alt protezlerine alışmakta güçlük çeker. Vuruk ve çiğneme sırasında protezin oynaması gibi şikayetler; implant üzerine yapılan sabit protezler yada hassas bağlantılı protezler sayesinde giderilir. Benzer durum üst çene içinde geçerlidir. Alt ve üst çenedeki dişlerinin bir kısmını kaybetmiş olan ve iskelet protez kullanmak zorunda olan hastalarda ise; kancaların görünmesi ve zamanla kemikte erimeler meydana gelmesi sonucunda vuruklar oluşması gibi şikayetler, implantlar sayesinde giderilir.

ankara implant diş

ankara implant diş

TEK DİŞ EKSİKLİĞİNDE İMPLANTIN AVANTAJLARI

Köprü yapılabilecek ağızlarda yani boşluğun önünde ve arkasında diş olan vakalarda köprüye oranla sağladığı avantaj, dişler kesilmeden yalnızca implant üzerine porselen diş yapılabilmesidir.

Diş kaybının etkileri hem fizyolojik, hem de psikolojiktir. İmplant, doğal dişin yerine geçen bir özel uygulama olarak, diş kayıplarının yol açacağı sorunlara çözüm sunmaktadır. Etiketler: