Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

İmplant

İmplant; çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. – Ankara Diş Hastanesi
ankara implant

İmplant Çene Kemiği ile Bütünleşir

  • İmplantlar (diş implantları), eksik olan bir veya birkaç dişin işlev ve estetiğini iade etmek için çene kemikleri içinde açılan yuvaya yerleştirilen genellikle titanyum esaslı vida veya kök şeklindeki yapılardır. İmplant üstüne yapılacak protezler için ortalama 3 ay kadar beklenmesi gerekmektedir. Bu sürede implant çene kemiği ile bütünleşir.
  • Yalnızca tek bir dişiniz eksik ise implant tedavisini tercih etmenizde yarar var. Çünkü, geleneksel köprü tedavisindeki gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz. Tek bir implant yerleştirilip üzerine porselen yada zirkonyum diş yapılabilir.
  • Birden fazla dişiniz eksik ise; İmplantlar, diş kökü vazifesi görür ve komşu dişlerden alınan desteğe ihtiyaç duyulmadan protez yapılmasına imkan sağlarlar. Bu sebeple birden çok dişiniz eksik ise ya da sabit protez yapılamayacak ise, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak implant tedavisi ile sabit dişleriniz yerleştirilir.
  • Diş çekiminden sonra ilk yılda meydana gelen kemik kaybı sonraki yıllardan 10 kat daha fazladır. Beklendiğinde kemik erimesi olacağından, implantların kemik kaybından önce yerleştirilmesi önemlidir. Bu nedenle tam dişsiz hastalar, kemik miktarını korumada, çiğneme kası aktivitesinde, estetik ve psikolojik sağlıkta dental implantların gerekliliği konusunda bilgilendirilmelidir. Total dişsizlik durumunda; implantlar ile desteklenmiş, sabit ya da hareketli protezler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur. Oysa ki üst ya da alt çeneye yerleştirilecek birkaç implant ve bu implantların üzerine konulacak başlıklar ile total protezlerin tutuculuğu en yüksek seviyede sağlanabilir.

 

İmplant Tedavisi Kaç Gün Sürmektedir?

 

Dental İmplant tedavisine başlandığı gün implantınız yerleştirilir ve evinize geçici bir dişle gidersiniz. Bir iki ay sonra müdahaleler ile tedaviniz tamamlanır ve yeni yerleştirilen dişinizle ayrılabilirsiniz. Tedavi süresi boyunca dişsiz beklemek zorunda kalmazsınız. Sağlıklı bir ağızda implant üstü kron protezleri doğal dişlerle; dişeti görünümü ve simetri açısından uyumlu bir görünüm sergilerler. Diş eksikliğini geleneksel yöntemler yerine implant ile tedavi edilmesi komşu doğal dişlerin zarar görmemesini sağlar. İmplant hakkında tüm bilmek istedikleriniz için Ankara implant diş kliniği Mutludent’i arayabilirsiniz. – Ankara Diş Hastanesi

İmplant Tedavisi Örnek Video

Neden İmplant?

İmplant, Dişin Yerini Tutar mı?

Diş tedavisi olacak hastalar arasında en fazla merak edilen konu, hiç şüphesiz “Diş implantları, dişin yerini tutar mı? ” sorusu olmaktadır.

İmplantın Alternatifi Var mı?

Dişleri olmayan bu nedenle hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi farklı farklı sebepler nedeniyle kullanamayan kişilerde implant, düşünülmesi gereken bir yöntemdir.

İmplant Tedavisi Sonrasında!

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, yaklaşık 3 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. İmplant işlemi bitirildikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın ilaçları yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir.

turkiye implant

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: ankara implant, implant ankara, ankara implant diş,implant diş ankara, implant diş,