Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

 

Ortodonti

Ortodonti alt ve üst çeneler ile diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi ile uğraşan bir diş hekimliği dalıdır. Ortodonti, dişler ve çenelerin işlev ve görünümünün ideale ulaştırılmasına katkıda bulunur.   – Ankara Diş Hastanesi
ankara ortodonti

Ortodontik Tedavide Yaş Faktörü

  • Alt ve üst diş kavislerinin birbirleri ile olan ilişkilerindeki anormallikler her yaşta yalnızca ortodontik tedavi ile düzeltilebilmektedir. Önemli olan hastanın diş hekimiyle yapacağı işbirliğidir.
  • Çene – yüz iskeletini ilgilendiren anomalilerin genellikle büyük bir bölümü, çocuk yaşta salt ortodontik tedavi ( Diş Teli ) ile düzeltilebilmektedir. Bu tip sorunların erişkin yaşta tedavileri için, ortodonti ve çene-yüz cerrahisi işbirliğine ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Ortodontik Tedavi Aşamaları

  • Koruyucu ortodonti; çocukta ortodontik anomali oluşmasını engellemek amacıyla yapılan girişimleri kapsamaktadır.
  • Durdurucu ortodonti; çocukta anomali oluşması önlenmemiş ise anomalinin durdurularak ortaya çıkmasını engellemek için yapılmaktadır.
  • Tedavi edici ortodonti; ortodontik anomali meydana geldikten sonra, diş hekimine başvuran hastada, anomaliyi tedavi etmek maksadıyla gerçekleştirilmektedir.

 

 

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresini genellikle bozukluğun durumu ve tedavi safhalarının sayısı belirlemektedir. Normal şartlar altında ortodonti tedavisi ortalama 2 yıl sürmektedir. Fakat, bir yıldan daha az süren veya 3-4 yıl gibi uzun süren bozukluklar da vardır. Büyüme ve gelişim döneminden fayda sağlayarak yapılan iskeletsel çene ortopedisi tedavilerinin süresi, büyüme ve gelişimle paralel olarak uzamaktadır. Tedavi süresini ayrıca, hastanın doktoruyla işbirliği yapması da etkilemektedir. Ortodontistin söylediklerinin yerine getirilmesi, apareylerin gerektiği gibi kullanılması ve ağız hijyeninin iyi durumda olması, tedavinin zamanında tamamlanmasını sağlamaktadır. – Ankara Diş Hastanesi

 

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE