Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Protez Takma Süreci

Diş hekiminiz, size en iyi seçenek olarak protezi sunduysa, sonrasında ne olduğunu bilmek iyi olacaktır. Diğer insanların hikayelerini ve kişisel deneyimlerini okumanız, sonuca; sevdiğiniz yiyecekleri yeme, gülümseme, kahkaha atma, güvenle konuşma ve aileniz ve arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmeye odaklanmanıza yardımcı olabilir. – Ankara Diş Hastanesi

dişlerin sağlığa etkileri

Protez Kullanmak Sağlıksız Dişlere Tercih Edilmelidir!

  Diş Çektirme ve İyileşme

  Protezle ilgili herhangi bir işlem yapılmadan önce, hekiminizin mevcut diş durumunuzu değerlendirerek, en iyi tedavi sürecine karar vermesi gerekecektir. Kalan dişiniz varsa, hekiminiz sonraki adımlar ve diş çekimleri hakkında tavsiyelerde bulunacaktır. Dişetinizin iyileşmesi için gereken süre kaç dişinizin çekildiğine bağlı olarak değişebilir.

  Aynı Gün Yapılan Protez

  Diş hekiminiz ağız durumunuza bağlı olarak acil protez yapmayı tercih edebilir. Dişleriniz çekildikten sonra ağzınızdaki yumuşak, hassas bölümlerde yara olacaktır; bu yaraların iyileşmesi biraz zaman alabilir. Hemen veya aynı gün yapılan protez iyileşme sürecinde yıpranabilir.

  Diş çektirerek yerine protez yaptırmak can sıkıcı olmakla birlikte, her yıl milyonlarca insanın yaptırdığı çok normal prosedürdür. Dolayısıyla, zorlu birkaç gün anlamına gelse ve biraz ayarlama gerektirse de, sizin için gerçek bir dönüm noktası ve yeni dişlerle pozitif bir görüntüyü yakalama şansıdır.

  Ağız Ölçüsünün Alınması

  Diş hekiminiz, protez sürecini başlatmak için öncelikle ağız ölçünüzü alacaktır. Sonraki muayenelerde daha ince detaylarla daha detaylı ölçü alınır. Bu süreç, hekiminize ağız yapınızın tam kopyasını vererek, yeni protez dişlerinizi oluşturmasına yardımcı olur.

  Yeni Dişlerinizi Seçme Zamanı

  Protez seçmeyi yeni bir kıyafet denemek gibi düşünün. Bir yandan doğal dişleriniz gibi görünmesini isterken, diğer yandan içlerinde size en uygun olanı seçmek istersiniz. Diş hekiminizin yardımıyla, hangi diş şekli, boyutu ve renginin ağzınıza uygun olduğuna ve iyi görüneceğine karar verebilirsiniz. Doğal dişlerinizle ilgili hoşunuza gitmeyen herhangi bir sorunu da, bu aşamada hekiminizle paylaşarak çözebilirsiniz.

  İkinci bir görüş ve farklı bir bakış açısı gerçekten faydalı olabileceğinden, yanınızda karar vermenize yardımcı olacak bir aile üyesi veya arkadaş bulunması her zaman iyidir. Siz ve hekiminiz seçtiğiniz dişlerin görünüşünden memnun olduğunuzda nihai protez tamamlanabilir.

 

 

dişlerin sağlığa etkileri

 

 

  İlk Prova

  Bu süreçte yeni protezinizi ağzınızda ilk defa deneyerek bir sonraki muayenenize kadar kullanabilirsiniz. Hekiminiz protezin mümkün olduğunca iyi ve rahat bir şekilde oturmasını sağlamak için gereken ayarlamaları yapacaktır. Yara olan bölgelerde düzenleme yapmak üzere randevulara çağrılabilirsiniz.

  Düzenli Diş Muayeneleri

  Protezleriniz takılarak günlük yaşamınızın bir parçası haline geldikten sonra ağız sağlığınızın en iyi durumda olmasını sağlamak için diş hekiminize yapacağınız düzenli ziyaretlere devam etmeniz önemlidir.
  Hekiminiz böylelikle protezinizden en iyi şekilde yararlandığınızdan ve mükemmel uyumun devam ettiğinden de emin olabilir.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!