Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

 

Zirkonyum Diş ve Porselen Diş Kaplama

 

Diş restorasyonlarında bir dişin üzeri, porselenden veya zirkonyumdan yapılmış estetik bir materyalle tam olarak kaplanabilmektedir. Kaplama yapabilmek için, dişin çevresi 1 mm kadar kesilerek küçültülür. Amaç dişi güzelleştirmek, sağlamlaştırmak ve korumaktır. Kuron kaplama aşağıdaki durumlarda yapılır:   Gerektiği kadar diş desteğinin olmaması durumunda büyük bir dolguyu restore etmek maksadıyla, Zayıf dişlerin kırılmasını engellemek maksadıyla, İmplant tedavisine üst yapı olarak, Kırık, şekli bozuk ve renklenmiş dişleri kaplamak maksadıyla. – Ankara Diş Hastanesi
ankara zirkonyum diş

Kuron kaplamalar için en uygun malzeme hangisidir?

      • Diş hekimi dişlerinizin durumunu değerlendirir ve sizin için bu konuda bir karara varır. Günlük yaşantıda en fazla tercih edilen malzemeler komple porselenden yapılmış kaplamalar(lamine,zirkonyum kaplama) veya metal destekli porselen kaplamalardır. Aralarındaki fark tam porselen (lamine,zirkonyum diş) kaplamaların doğal diş görünümüne daha yakın olmasıdır. Ankara Zirkonyum Diş fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Mutludent’i arayın.

 

 

Bir Kaplama Yapılması Ne Kadar Zaman Alır?

    Kaplama uygulaması ortalama 4 günde biter. Eğer hızlı yapılması gerekirse 3 günde de bitirilebilir. Diş hekimi, çürük bölgeler varsa temizler ve dişin tam bir modelinin elde edilmesi için ölçü alır. Elde edilen modele göre kaplama yapılır ve kaplama yerine yerleştirilir. Siz ve diş hekiminiz, görünüşünden ve konumundan memnun kalıp bir süre kullanıp alıştıktan sonra kaplama daimi olarak yapıştırılır. – Ankara Diş Hastanesi

Porselen Diş Kaplama Örnek Video

 

Neden Zirkonyum Diş?

Zirkonyum Doğal Dişe En Yakın Alternatiftir!

 

 

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: ankara zirkonyum diş, zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum diş, zirkonyum diş ankara,