diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Dental İmplant Fiyatları

Dental İmplant fiyatları, sayıya ve tedavi şekline göre değişmektedir. Fiyatlar Dental İmplantın kalitesine, sağlamlığına ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. – Ankara Diş Hastanesi
dental implant fiyatları

Sosyal Güvenlik Kurumu İmplant Tedavisini Karşılar mı?

  Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde (25.03.2010 tarih ve 27532 sayılı Resmi Gazete) belirtildiğine göre diş implantı “…hastaların bilinen rutin protetik diş tedavi yöntemleri ile tedavi edilemeyeceğinin, dental implant uygulamasının zorunlu olduğunun, üniversite diş hekimliği fakültelerinden cerrahi, protez ve periodontoloji anabilim dallarından en az birer öğretim üyesinin katılımlarıyla oluşacak sağlık kurulu ile karara bağlanması, kararı destekleyen radyografik tetkiklerin sağlık kurulu raporu ekinde yer alması ve kaç adet dental implant uygulanacağının belirtilmesi şartıyla” ve ancak, “alt ve üst çenede tek taraflı serbest sonlu dişsizlik vakalarında, konjenital diş eksikliği vakalarında, dudak damak yarığı vb. gibi doğumsal anomalilere bağlı, diş ve ilgili kemik doku defektlerinin olduğu vakalarda” karşılamaktadır.

  Tedavinizi nerede yaptıracağınıza sağlığınızı riske atmadan, uzman diş hekimleriyle işbirliği yaparak, size en uygun tedavi yöntemini ve şartlarını belirleyerek karar vermenizi öneriyoruz.

   

Dental İmplant Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

  Dental implantın markası; Farklı markaların fiyat politikaları da dental implant fiyatlarını etkilemektedir.

  Kaç adet implant uygulanacağı;

  Kemik grefti koyulup koyulmayacağı( kemik tozu ); yeni kemik oluşumu gerektiği durumlarda greft uygulaması gerekebilir.

  Sinüs lifting gerekip gerekmediği; uzun yıllar dişsiz kalan bölgelerde sinüsler sarkarak dental implant operasyonuna engel teşkil ediyor ise, ayrı bir operasyon ile sinüs tabanı yükseltilir ve yeni kemik oluşumu sağlanır.  

   

  İmplant Markalarının Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

  Nerede üretildiği, Ar-Ge departmanlarının güçlü olması, servis ağı ve ürünlerini servis etmedeki başarısı, ürünlerin çeşitliliği ( dental implant çap ve boyları, abutment seçenekleri, diğer ara parça çeşitliliği ), dental implantlara garanti şartları ve bunun gibi kaliteyi belirleyen unsurlardır.

 

dental implant fiyatları

 

 

 

 

Diş Hekiminin deneyimi, uygulanacak dental implant sayısı, uygulanacak cerrahi teknikler, greft uygulaması, vakaların uzun dönemde takibi gibi unsurlar, fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. İmplant fiyatları hesaplanırken diğer bir kriterde dental implantın üzerine yapılacak protezin tipidir. Sabit yada hareketli protez yapılması, metal destekli yada zirkonyum kaplama tercih edilmesi de total ücreti belirler. – Ankara Diş Hastanesi