diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Dental İmplant

Dental İmplant çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki titanyum alaşımdan yapılmış yapay diş kökleridir. – Ankara Diş Hastanesi
dental implant

Dental İmplant Tedavisi!

  Diş Hekimliğinin amacı, insanlara kullanışlı, doğal ve sağlıklı bir ağız yapısı oluşturarak çene-yüz ile olan ilişkiyi doğru bir şekilde ilişkilendirip, hastaların ihtiyaçlarına karşılık verebilmektir.

  İster çürümüş bir dişin tedavisi, ister eksik olan dişlerin yerine konulması olsun; diş hekimi yapmış olduğu bu tedaviler ile hastalarının sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmasını amaçlar.

  Diş kayıplarının tedavisi son 15 yıla kadar konvansiyonel yöntemlerle, köprü ve hareketli protezlerle sağlanabilmekteydi. Ancak son yıllarda özellikle tüm Dünya ile beraber ülkemizde de artan bir hızla neredeyse hemen her vaka da dental implant yapılmakta ve hastaların sağlıklı dişleri gereksiz yere kesilmekten kurtulmakta, özellikle total dişsizlik durumlarında yaşanılan protezi kullanamama gibi olumsuz sonuçlar ortadan kalkmaktadır.

   

Tek Diş Eksikliğinden Total Dişsizliğe Kadar İmplant Tedavisi!

  Sadece tek bir dişiniz eksik ise dental implant tedavisini tercih etmenizde yarar var. Çünkü, geleneksel köprü tedavisindeki gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadan diş tedavinizi yaptırabilirsiniz.

  Birden fazla dişiniz eksik ise; dental implantlar, diş kökü vazifesi görürler ve komşu dişlerden alınan desteğe ihtiyaç duymadan protez yapılmasına olanak sağlarlar. Bu nedenle birden çok diş eksikliğinde ya da sabit protez yapılamayacak, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak dental implant tedavisi ile takıp çıkarmaya gerek kalmaz ve sabit dişleriniz yerleştirilir.

  Total dişsizlik durumunda; geleneksel köprü ve damaklara oranla dental implantlar ile desteklenmiş, sabit ya da hareketli protezler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bilindiği gibi bir çok kişinin damak kullanmaya alışması çok zor bir durumdur. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur. Oysa ki üst ya da alt çeneye yerleştirilecek birkaç dental implant ve bu dental implantların üzerine konulacak ( topuz tutucu ya da bar tutucu) başlıklar ile total protezlerin tutuculuğu maksimum seviyede sağlanabilir.

 

dental implant

 

 

 

 

Titanyum insan kemiğine en iyi uyum sağlayan madde olduğundan dental implantlar çoğunlukla saf titanyumdan üretilirler. – Ankara Diş Hastanesi