Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Diş Hekimi Korkusu

Bazı insanlar için diş hekimine gitmek çok çekindikleri hatta korktukları bir durumdur. Bunun sebebi geçmişte (özellikle çocuklukta) yaşanan kötü tecrübeler ya da kötü izlenimlerdir. Eskiden yaşanan olumsuz olaylar kişilerin son noktaya gelmedikçe diş hekimine gitmelerine engel olmaktadır. – Ankara Diş Hastanesi

 

diş hekimi korkusu

Gelişen teknoloji hastaların ağrı duymaması için bir çok alternatif sunmaktadır.

    Bu sebeple günümüzde hastalar fazla ağrı ile karşılaşmamaktadırlar. Örneğin teknolojinin ilerlemesiyle diş hekimliğinde anestezi maksadıyla kullanılan iğnelerin uçları bir milimetreden daha az çapları olacak şekilde (0.35-0.40 mm) yapılmaktadır. İğnenin çapının çok ince olması nedeniyle hasta kimi zaman iğneyi hissedememektedir. Ancak yinede endişelenen hastalar için iğne yapılmadan önce sprey şeklindeki yüzeysel anestezikler kullanılarak iğnenin hiç hissedilmemesi sağlanabilir.

    Ağrısız bir tedavinin ilk şartı

    Anestezi kullanılmasıdır. Bu sebeple iğneden korkan kişiler gerçekte çok az hissedecekleri veya hiç hissetmeyecekleri bir işlemden, yani anesteziden kaçarak çok daha fazla hissedecekleri bir ağrıyı yaşayabilirler.

    Hem hastanın hem de diş hekiminin psikolojik olarak kendilerini rahat hissetmeleri için anestezi yapılmalı ve böylelikle ağrı stresi yaşanılmamalıdır. Bu sayede tedavi daha az zamanda ve daha başarılı olmaktadır. Ayrıca hastanın korku ve kaygılarını net bir biçimde diş hekimi ile paylaşması tedavide işbirliğine neden olacak, kaygı veya korkulardan arınmış bir tedavi sağlanacaktır.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!