Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Diş İmplantları

İmplantlar doğal dişin yerini tam olarak tutmasa da, diş eksikliği yaşanıyorsa dişi en iyi taklit eden yapılardır. Eğerki dişleriniz kanal tedavisi veya bir dolgu ile kurtarılabilecekse kesinlikle implant tercih edilmez. Öncelikle doğal dişin ağzınızda kalması için çaba sarfedilmelidir. – Ankara Diş Hastanesi
diş implant

Diş İmplantları Dişin Yerini Tutar Mı?

    Diş çekiminden sonra meydana gelen boşluklar çiğneme, konuşma ve estetik problemlere sebep olur. Çiğneme yeterli olmazsa mide ve sindirim sisteminde problemler başlayacaktır. Çene ekleminin doğru çalışmaması eklem ağrıları yaratır. Tek taraflı çiğneme bahse konu olursa, yüzün bir tarafının çökmesine ve yaşlı görünüme yol açar. Konuşmamız etkilenir.
   

Dental İmplant Titanyumdan Yapılmış Vida Köktür!

    Diş implantı ya da dental implant, kemik içerisine yerleştirilen vücut ve kemik ile son derece uyumlu titanyumdan yapılmış vida köktür. Çekim sonrasında kemik çok hızlı derecede erir. Bunun sonucunda yeterli kemik bulanamazsa, yeniden kemik oluşturmak için, ilave ameliyatlar uygulanması gerekmektedir. Bu sebeple mümkün olduğunca kısa sürede çekim yapılan bölgeye diş implantı yerleştirilmelidir. Diş implantları ya da dental implantlar görüntü ve hisleri ile doğal dişlere benzemektedir. Diş implantı uygulandıktan sonra yemek yeme, gülme ve konuşma fonksiyonu düzelmektedir. Diş implant uygulanması ile kemik erimesi durmakta, yüzün çökmesi önlenmektedir.

 

diş implant

 

 

 

 

İmplantın tutmaması gibi bir duruma neden olacak tek faktör, dental implantın enfeksiyon kapmasıdır. Rutin diş bakımımızı tıpkı normal dişlerimizde olduğu gibi yaptığımız zaman kesinlikle problem yaşanmayacaktır. İmplant sağlığı bakımından ayrıca diş hekimi kontrollerinin de geciktirilmeden düzenli olarak yapılması gerekmektedir. – Ankara Diş Hastanesi
ankara implant

Neden İmplant?

İmplant, Dişin Yerini Tutar mı?

Diş tedavisi olacak hastalar arasında en fazla merak edilen konu, hiç şüphesiz “Diş implantları, dişin yerini tutar mı? ” sorusu olmaktadır.

İmplantın Alternatifi Var mı?

Dişleri olmayan bu nedenle hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi farklı farklı sebepler nedeniyle kullanamayan kişilerde implant, ilk düşünülmesi gereken bir yöntemdir.

İmplant Tedavisi Sonrasında!

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, yaklaşık 3 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. İmplant işlemi bitirildikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın ilaçları yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir.

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE