Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

İmplant diş ameliyatı zor mudur?

Lokal anestezi ile, dental implant uygulanacak bölgenin uyuşturulması suretiyle yapılan operasyonlar ağrısızdır. Cerrahi operasyonlara karşı endişe duyan hastalarda ise sedasyon kullanılarak implant işlemi yapılabilir. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, sonrasında ise antiseptik gargaraların kullanılması, diş hekiminin öğütlerinin yerine getirilmesi ve iyi bir ağız bakımı ile iyileşme süreci, problemsiz bir şekilde geçirilebilmektedir. İmplant diş uygulanan hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir. – Ankara Diş Hastanesi

 

implant diş

Genelde lokal anestezi mi tercih ediliyor?

    Genel olarak evet. Lokal anestezi altında, yüzde 100 ağrısız ve acısız bir operasyon süreci sağlanıyor. Hastanın lokal anestezi almasında sakınca var ise genel anestezi (narkoz) uygulanabilir. Fakat unutmayalım; genel anestezi (narkoz) bazı ön tetkikler gerektiren, anestezi ve reanimasyon doktorları tarafından, hastane ortamında yapılması gereken bir işlemdir.

Her implant ameliyatı için hastane ortamı gerekir mi?

    Lokal anestezi altında yapılacaksa, gerekli tıbbi temizlik ve hijyen tedbirleri mevcut ise implant diş ameliyatı muayenehane ortamında yapılabilir. Bu operasyon, düşünülenin aksine, gerekli ortam temizliği sağlanarak, çene cerrahisi girişimleri ve implant operasyonları deneyimi olan diş hekimlerince gerçekleştirildiğinde, gömülü diş operasyonundan daha kolaydır.

 

Ameliyat sonrasındaki süreç nasıldır?

    Bu sürece zor denemez ancak ‘hafif sıkıntılı’ denebilir. Her cerrahi yaklaşımın sonrasında cerrahinin boyutuna göre bazı sıkıntıların yaşanması normaldir. Kolay bir diş çekimi sonrasında bile, ufak tefek sıkıntılar meydana gelebilir. İmplant diş tedavisi sonrasındaki süreçte, cerrahi işlem, uygun temizlik şartlarında, konusunda uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmişse, rahat geçer. İlk 24 saat içerisinde, operasyonla bağlantılı olarak bir miktar ağrı yaşanabilir. Diş hekiminin önereceği uygun ilaçlarla, bu tür ağrılar kolaylıkla giderilir ve hastalar önemli bir sıkıntı yaşamaz.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!