Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Neden İmplant

Dişleri olmayan bu nedenle hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi farklı farklı sebepler nedeniyle kullanamayan insanlarda implant, ilk düşünülmesi gereken bir yöntemdir. – Ankara Diş Hastanesi
neden implant

İmplant’ın Alternatifi Var mı?

  Alt çenede dişleri bulunmayan total protez takan hastalar; devamlı ağrıdan, iyi çiğneyememekten ve protezin oynamasından şikayet etmektedirler. Bu şikayet zamanla proteze destek olan kemik dokunun erimesi ile giderek çoğalır duruma gelmektedir. Bu tarz hastalarda implant tedavisi yukarıdaki tüm şikayetleri ortadan kaldırdığı gibi, kemiğin erimesini de durdurmaktadır. Kancalarla tutunan protezin çirkin görüntüsü, ya da köprü yapılabilmesi için sağlam dişlerini kestirme gerekliliği, implantı tek alternatif yapmaktadır. Tek bir implantın yerleştirilmesi hem komşu dişleri kurtaracak hem de daha estetik ve fonksiyonel sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.
   

Yılda 1.000.000’dan Fazla İmplant !

  Dünyada yılda 1.000.000’dan fazla implant uygulaması yapılmaktadır. Kullanılan dental implant sayısı istikrarlı biçimde artmaya devam etmektedir.

  İmplantlar ile yapılan tedavilere olan gereksinimin ve bu tedavi şeklinin artması , aşağıdakiler de dahil çok sayıdaki faktörün etkisi nedeniyle ortaya çıkmaktadır;

  * Yaşa bağlı diş kaybı,

  * Yaşlı popülasyonun daha uzun yaşaması,

  * Hareketli protezlerin performans sorunları,

  * Tam dişsizliğin anatomik sonuçları,

  * Sabit protez tedavisinin başarısız sonuçları,

  * Hareketli, bölümlü protez tedavisinin negatif sonuçları,

  * Diş kaybının psikolojik sonuçları ve yaşlanmakta olan popülasyonun ihtiyaçları,

  * İmplant destekli protezlerle elde edilen uzun süreli başarılı sonuçlar,

  * İmplant destekli protezlerin faydaları vb. gibi sonuçlar, implant tedavilerinin çoğalmasına ve geleneksel protezlerin yerini almasına sebep olmaktadır.

 

neden implant

 

ankara implant

 Neden İmplant?

İmplant, Dişin Yerini Tutar mı?

Diş tedavisi olacak hastalar arasında en fazla merak edilen konu, hiç şüphesiz “Diş implantları, dişin yerini tutar mı? ” sorusu olmaktadır.

İmplantın Alternatifi Var mı?

Dişleri olmayan bu nedenle hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi farklı farklı sebepler nedeniyle kullanamayan kişilerde implant, ilk düşünülmesi gereken bir yöntemdir.

İmplant Tedavisi Sonrasında!

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, yaklaşık 3 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. İmplant işlemi bitirildikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın ilaçları yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir.

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE