Slide background

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Kaplama

Slide background

İmplant

Tedavisi

Slide background

Sağlıklı Diş İçin, Sağlıklı Diş Eti!

Diş Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

 

 

Kanal Tedavisi

 

Diş tedavisi işlemleri arasında da en korkulan tedavi genellikle kanal tedavisidir. Günümüz şartlarında dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır.

 

  – Ankara Diş Hastanesi
zirkonyum diş

Kanal Tedavisine İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

 • Soğuğa ve Sıcak karşı uzun süreli hassasiyet,
 • Çiğnerken oluşan ağrı, veya rahat çiğneyememe,
 • Genellikle kendiliğinden geceleri başlayan ağrı,
 • Dişin renk değiştirmesi, dişe yakın bölgedeki lenf düğümlerindeki ağrı yada elle hissedilen şişlik.
 •  

  Kanal Tedavisi Dişi Öldürür mü?

 • “Kanal tedavisi dişi öldürür” düşüncesi doğru değildir. Kanal tedavisi ile dişin içerisindeki canlı doku alındıktan sonra diş; soğuğa ve sıcağa karşı duyarsız hale gelir ve çene kemiğinden, çevre dokulardan gelen damar veya sinirlerle görevini sürdürür. Bu sayede kemik içerisinde tutunur. Tedavi sonrasında yapılacak uygun bir dolgu veya restorasyon yardımıyla rahat çiğneyebilir veya dişinizi protez ayağı olarak kullanabilirsiniz.

 

 

Neden Kanal Tedavisi?

 

  Eğer dişin kök kanallarındaki canlı doku veya pulpa, diğer adıyla sinirler, iltihaplanmışsa ya da canlılığını sürdüremeyecek durumdaysa kanal tedavisi gerekmektedir. Çünkü bu dokunun vücuttaki diğer dokular gibi kendini yenileme ve tamir etme yeteneği bulunmamaktadır. Derin çürükler, diş kesimi, diş üstünde yapılan dolgu gibi uygulamalar; dişte meydana gelen kırık ve çatlaklar pulpanın iltihaplanmasına neden olabilir. Buna ilaveten dişe gelen travmalarda, dişte herhangi bir çatlak veya çürük olmasa da pulpanın iltihaplanmasına ve hasar görmesine neden olabilir. Eğer iltihaplı pulpa tedavi edilmezse, ağrıya ve abseye sebep olur.

– Ankara Diş Hastanesi

Kanal Tedavisi Örnek Video


 

 

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE