Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
diş hastanesi ankara

 Mutludent Hizmetinizde 

ankarada özel diş hastaneleri

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

özel diş hastaneleri ankara

Yapay Diş Kökü

 İmplant Tedavisi 

en iyi diş hastanesi ankara

7 Ton Beyazlama

 Diş Beyazlatma 

 

Zirkonyum Diş

Zirkonyum 18.yy’da keşfedilmiş bir tür metaldir. Uzay sanayiinden, askeri alana kadar bir çok alanda kullanılır. Zirkonyum metali; korozyona dayanıklılığı ve nötron absorplama özelliğinin az olması nedeniyle nükleer reaktörlerin yapı malzemesi olarak, yanıcı özelliğinden dolayı askeri alanda, erime noktasının yüksek olması nedeniyle ateşe dayanıklı malzemelerin yapımında, cam ve seramik endüstrisinde, korozyona dayanıklılığı nedeniyle birçok aletin yapımında, rengi dolayısıyla estetik diş hekimliği uygulamalarında altyapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. – Ankara Diş Hastanesi
zirkonyum diş

ZİRKONYUM DOĞAL DİŞE BENZEMEKTEDİR!

  • KİMLERE UYGULANABİLİR?Zirkonyum kaplamalar herkese uygulanabilir. Zirkonyumun herhangi bir alerji özelliği bulunmadığı için kullanım alanı geniştir. Herhangi bir yaş aralığı yoktur. Zirkonyumların vücuda herhangi bir zararı yoktur. Zirkonyum diş tedavisi 4 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.
  • AVANTAJLARI NELERDİR?

    Estetik yapısı nedeniyle doğal dişlerden ayırt edilmesi oldukça zordur. Işık geçirgenlikleri bulunmaktadır. Metal destekli porselenlerde özellikle gün ışığında ve fotoğraf flaşında oluşan opak görüntü zirkonyum kaplamalarda oluşmaz. Zirkonyum diş kaplamaları anti-alerjik materyallerdir. Diş eti hastalıklarında ve diş eti çekilmelerinde sıkça görülen diş eti morlukları zirkonyum da görülmez. Metal destekli porselenlerde zamanla diş eti metal rengini alarak porselen başlangıç noktaları ile diş eti arasında gri renkte bir hat oluşur. Zirkonyum porselenlerde böyle bir sorun görülmez. Isı yalıtıcı özellikleri çok iyi olduğundan soğuk sıcak hassasiyetini önlerler. Zirkonyum metal destekli protezlere göre oldukça hafiftir. Ağızda tat bozukluğuna neden olmazlar.

  • OLUMSUZ ETKİSİ VAR MI?Zirkonyum diş korozyona uğramaması nedeniyle diş etinde herhangi bir enfeksiyona sebep olmaz. Eğer hasta, ağız hijyenine dikkat ediyorsa diş etinde problem yaşanmaz. Bazen kanal tedavisi olmuş dişler ağızda renk değiştirirler. Zirkonyum doğallığını kaybetmeden bu renkleşmeyi gizler. Bu gibi durumlarda renk değişikliği ince diş eti altında görülür. Bu durum zirkonyum kuronlardan değil, dişin kendi renk değişikliğinden kaynaklanır.
  • ZİRKONYUM DİŞ PAHALI MIDIR?Zirkonyum dişler, klasik metal destekli protezlerden maliyetleri yüksektir. Bunun sebebi cad cam sistemi denilen bilgisayarlı ortamda 3 boyutlu hazırlanmasından ve teknisyenlik işçiliğinin zor olmasından kaynaklanır. Ayrıca doğada bulunan zirkonyumun birçok işlemden geçirilip diş hekimliğinde kullanılması sebebiyle maddenin fiyatı artmaktadır. Aynı zamanda diş hekiminin kuron uygulanacak olan dişi zirkonyuma göre hazırlaması işçiliği arttırmaktadır.
zirkonyum diş

 

 

Zirkonyum Diş Yapımı Örnek Video

İmplant’a Uygulanabilir mi?

        İmplantların üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanabilir. Zirkonyum malzemesinin doğası ve sağlamlığı nedeniyle implant üstü zirkonyumda sağlam ve uzun ömürlü olmaktadır. Zor koşullara dayanıklılık gösteren bir madde olduğundan, diş implantlarında kuvvetli bir performans sergiler. Kolay kolay zarar görmez ve aşınmaz. İmplantın maddesi olan titanyum ile herhangi bir etkileşim göstermezler. – Ankara Diş Hastanesi

 

 

 

 

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri olup, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronlar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer metal destekli kuronlara göre üstünlük gösterir. Zirkonyumlar beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin yüksek olması özellikleri ile doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği, 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların tedavi edilerek giderilmesini amaçlayan diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Genellikle ağrısız bir işlem olup, akut bir durumda kanal tedavisi ağrılı olabilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE